Views Save (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: more
ja: 続き

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Fields
ja: フィールド

en: Desc
ja: 降順

en: text
ja: テキスト

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Date created
ja: 作成日時

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Bundle
ja: バンドル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Date changed
ja: 更新日付

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: (Machine name: @type)
ja: (システム内部名称: @type)

en: Button label
ja: ボタンラベル

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示
