Views Save (7.x-1.4) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: (Machine name: @type)
bn: (মেশিন-বোধ্য নাম: @type)
