Views Save (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Help text
fa: متن راهنما

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Fields
fa: فیلدها

en: OK
fa: موافقت

en: Desc
fa: نزولی

en: text
fa: متن

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Bundle
fa: بسته

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: (Machine name: @type)
fa: (نام ماشینی :@type)
