Views Save (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Path
it: Percorso

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: URL alias
it: Alias URL

en: Fields
it: Campi

en: Desc
it: Disc

en: text
it: testo

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Date created
it: Data di creazione

en: Add type
it: Aggiungi tipo

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: manage fields
it: gestisci campi

en: Date changed
it: Data cambiata

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Master
it: Principale

en: (Machine name: @type)
it: (nome ad uso interno: @type)

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
