Views Send (7.x-1.8) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: select
id: Pilih

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Priority
id: Prioritas

en: Message
id: Pesan

en: none
id: tidak ada

en: Views
id: View

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Attachment
id: Lampiran

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Recipients
id: Penerima

en: Send e-mail
id: Kirim email

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: E-mail address
id: Alamat email

en: 1 day
id: 1 hari

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Send
id: Kirim

en: Attachments
id: Sisipan

en: Tokens
id: Token

en: low
id: rendah

en: high
id: terang

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Go back
id: Kembali

en: Row
id: Baris

en: Recent log entries
id: Entri log terbaru
