Views Simple Pager (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Offset
hu: Eltolás

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
hu: A kihagyandó elemek száma. Például, ha ez az érték 3, az első három elem nem lesz megjelenítve.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
hu: Az oldalak száma. Üresen hagyva az összes oldal meg fog jelenni.
