Views Simple Pager (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
pl: Ilość elementów jakie pominąć. Wpisanie 3 w tym polu spowoduje pominięcie 3 pierwszych elementów.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
pl: Łączna liczba stron. Aby system pokazał wszystkie strony należy zostawić to pole niewypełnione.
