Views Simple Pager (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: Views
sv: Vyer

en: Pager ID
sv: Pager-ID

en: Offset
sv: Kompensera

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
sv: Så länge du inte upplever problem med paginerare relaterade till denna vy bör du lämna detta som 0. Om flera pagineringar används på en sida kan du behöva ange ett högre värde så det inte uppstår en konflikt i ?page= array. Höga värden kommer lägga till många kommatecken till dina URL:er, så undvik detta om möjligt.

en: Number of pages
sv: Antal sidor

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
sv: Antal poster att hoppa över. Till exempel: Om du matar in 3 här, kommer de första tre posterna att hoppas över utan att visas.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
sv: Det totala antalet sidor. Lämna tomt för att visa alla sidor.
