Views Simple Pager (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Pager ID
tr: Sayfalayıcı ID

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
tr: Bu görünümle ilişkili sayfalayıcılarla ilgili sorun yaşamadığınız sürece bunu 0 olarak bırakmalısınız. Tek bir sayfada birden fazla sayfalayıcı kullanıyorsanız, ?page= dizisi içinde çakışma olmaması için bu sayıyı daha yüksek bir değere ayarlamanız gerekebilir. Büyük değerler, URL adreslerinize çok sayıda virgül ekler; mümkünse bundan kaçının.

en: Number of pages
tr: Sayfa sayısı

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
tr: Atlanacak öğe sayısı. Örneğin, bu alan 3 ise, ilk 3 öğe atlanacak ve görüntülenmeyecektir.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
tr: Toplam sayfa sayısı. Tüm sayfaları göstermek için boş bırakın.
