Views Slideshow (7.x-3.0) - en to pl translation catalogue (113 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Action
pl: Akcja

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Views
pl: Widoki

en: Sync
pl: Synchronizacja

en: Text
pl: Tekst

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Fields
pl: Pola

en: Random
pl: Losowo

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Transition
pl: Przejście

en: Style
pl: Styl

en: Resume
pl: Wznów

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Skin
pl: Skórka

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Pause on hover
pl: Pouza po najechaniu myszką

en: Effect
pl: Efekt

en: Speed
pl: Prędkość

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: of
pl: z

en: Pause
pl: Pauza

en: Cycle
pl: Cykl

en: Untitled skin
pl: Skórka bez tytułu

en: Display the results as a slideshow.
pl: Wyświetl wyniki jako pokaz slajdów.

en: Timer delay
pl: Opóźnienie czasowe

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
pl: Czas trwania każdego przejścia w milisekundach. Tylko wartość numeryczna!

en: Pause when hovering on the slideshow image.
pl: Wstrzymaj kiedy kursor myszki znajduje się nad obrazkiem slajdu.

en: !setting must be numeric!
pl: !setting musi być numeryczne!

en: Initial slide delay offset
pl: Opóźnienie czasowe pierwszego slajdu

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
pl: Czas w milisekundach po którym nastąpi przejście pierwszego slajdu. Wartość ta zostanie dodana do czasu opóźnienia tworząc początkowe opóźnienie. Na przykład jeżeli czas opóźnienia ustawiony jest na 4000 a opóźnienie początkowe wynosi 2000 to pierwszy slajd zmieni się po upływie 6000ms (6 sekund). Jeżeli opóźnienie początkowe wynosi -2000 to pierwszy slajd zmieni się po upływie 2000ms (2 sekund).

en: Pager Type
pl: Typ stronicowania

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
pl: Aktywuj slajd i włącz pauzę po najechaniu myszką

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
pl: Czy slajd powinien być włączany po najechaniu myszki na odpowiadający mu element stronicowania.

en: ClearType Background
pl: Tło ClearType

en: There is no Views Slideshow plugin enabled. Go to the !modules and enable a Views Slideshow plugin module. For example Views Slideshow Singleframe.
pl: Brak włączonych wtyczek Views Slideshow. Przejdź na stronę !modules i włącz moduł wtyczki do Views Slideshow. Na przykład Views Slideshow Singleframe.

en: Pause On Click
pl: Pauza po kliknięciu

en: Pause when the slide is clicked.
pl: Wstrzymaj kiedy slajd zostanie kliknięty.

en: Make the slide window height fit the largest slide
pl: Dopasuj wysokość okna slajdu do największego obrazka

en: End slideshow after last slide
pl: Zakończ pokaz slajdów po ostatnim slajdzie.

en: Start Slideshow Paused
pl: Rozpocznij pokaz slajdów z pauzą

en: Start the slideshow in the paused state.
pl: Rozpocznij pokaz slajdów w stanie pauzy.

en: Start On Last Slide Viewed
pl: Rozpocznij na ostatnio oglądanym slajdzie

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
pl: Kiedy użytkownik opuszcza stronę z pokazem slajdów a następnie wraca na nią ponownie rozpocznij pokaz slajdów na ostatnim wyświetlanym obrazku.

en: Length of Time to Remember Last Slide
pl: Okres czasu pamiętania ostatniego slajdu

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
pl: Liczba dni, przez które serwis pamięta ostatnio oglądany slajd. Domyślnie jest to 1

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
pl: Czas w milisekundach pomiędzy przejściami slajdów. Ustaw tą wartość na 0 w celu wyłączenia automatycznego pokazu slajdów.

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
pl: Włącz pauzę kiedy pokaz slajdów nie jest widoczny

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
pl: Kiedy pokaz slajdów znajdzie się poza widocznym obszarem w przeglądarce lub kiedy okno przeglądarki jest zmniejszone ukrywając pokaz slajdów ta opcja włączy pauzę.

en: How to Calculate Amount of Slide that Needs to be Shown
pl: Jak obliczyć ilość slajdów, które muszą być pokazane.

en: Entire slide
pl: Cały slajd

en: Set amount of vertical
pl: Ustaw ilość w pionie

en: Set amount of horizontal
pl: Ustaw ilość w poziomie

en: Set total area of the slide
pl: Ustaw całkowity obszar tego slajdu

en: Choose how to calculate how much of the slide has to be shown. Entire Slide: All the slide has to be shown. Vertical: Set amount of height that has to be shown. Horizontal: Set amount of width that has to be shown. Area: Set total area that has to be shown.
pl: Wybierz jak obliczyć ile slajdu musi być pokazane. Cały slajd: cały slajd musi być widoczny. Pionowo: ustaw wysokość jaka musi być widoczna. Poziomo: ustaw szerokość jaka musi być widoczna. Obszar: ustaw całkowity obszar, jaki musi być widoczny.

en: Amount of Slide Needed to be Shown
pl: Ilość slajdu, która musi być widoczna

en: The amount of the slide that needs to be shown to have it rotate. You can set the value in percentage (ex: 50%) or in pixels (ex: 250). The slidehsow will not rotate until it's height/width/total area, depending on the calculation method you have chosen above, is less than the value you have entered in this field.
pl: Ilość slajdu jaka musi być widoczna, żeby nastąpiła jego zmiana. Możesz ustawić wartość w procentach (np. 50%) lub w pikselach (np. 250). Pokaz slajdów nie zmieni się do momentu aż jego wysokość/szerokość/całkowity obszar, w zależności od wybranej powyżej metody obliczania, nie będzie mniejszy niż wartość wpisana w tym polu.

en: Items per slide
pl: Elementów na slajd

en: The number of items per slide
pl: Liczba elementów na jednym slajdzie

en: View Transition Advanced Options
pl: Zaawansowane opcje przejścia slajdów

en: The sync option controls whether the slide transitions occur simultaneously. The default is selected which means that the current slide transitions out as the next slide transitions in. By unselecting this option you can get some interesting twists on your transitions.
pl: Opcja synchronizacji kontroluje czy przejścia slajdów zachodzą jednocześnie. Domyślnie jest zaznaczona co oznacza, że aktualny slajd znika w tym samym czasie kiedy następny się pojawia. Poprzez wyłączenie tej opcję można uzyskać ciekawe przejścia.

en: This option controls the order items are displayed. The default setting, unselected, uses the views ordering. Selected will cause the images to display in a random order.
pl: Ta opcja kontroluje kolejność, w jakiej elementy są wyświetlane. Domyślne ustawienie, wyłączone, korzysta z sortowania widoku. Po wybraniu tej opcji obrazki będą wyświetlane w losowej kolejności.

en: View Action Advanced Options
pl: Przeglądaj opcje zaawansowanych akcji

en: If selected the slideshow will end when it gets to the last slide.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że pokaz slajdów zakończy się po wyświetleniu ostatniego slajdu.

en: If unselected then if the slides are different sizes the height of the slide area will change as the slides change.
pl: Wyłączenie tej opcji spowoduje, że obszar wyświetlania slajdów będzie zmieniał wysokość w przypadku, gdy slajd posiada inną wysokości niż obszar wyświetlania slajdów.

en: Slide Counter
pl: Licznik slajdów

en: Internet Explorer Tweaks
pl: Usprawnienia dla przeglądarki Internet Explorer

en: Select if clearType corrections should be applied (for IE).  Some background issues could be fixed by unselecting this option.
pl: Zaznacz jeżeli poprawki ClearType mają być zastosowane (dla IE). Niektóre problemy z tłem mogą być naprawione poprzez odznaczenie tej opcji.

en: Select to disable extra cleartype fixing.  Unselect to force background color setting on slides)
pl: Zaznacz w celu wyłączenia poprawek ClearType. Odznacz, aby wymusić ustawienie koloru tła dla slajdów.

en: jQuery Cycle Custom Options
pl: Dodatkowe opcje jQuery Cycle

en: Pager fields
pl: Pola stronicowania

en: Choose the fields that will appear in the pager.
pl: Wybierz pola, które będą wyświetlane w stronicowaniu.

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow Cycle.
pl: Kliknij tutaj aby zobaczyć dokumentację dotyczącą modułu Views Slideshow Cycle

en: Views Slideshow Cycle help can be found by installing and enabling the !advanced_help
pl: Pomoc dla modułu Views Slideshow Cycle dostępna jest po zainstalowaniu i włączeniu modułu !advanced_help

en: Views Slideshow: Cycle
pl: Views Slideshow: Cykliczny

en: Adds a Rotating slideshow mode to Views Slideshow.
pl: Dodaje tryb Obrotowego pokazu slajdów do modułu Views Slideshow.

en: Slides
pl: Slajdy

en: Select the skin to use for this display.  Skins allow for easily swappable layouts of things like next/prev links and thumbnails.  Note that not all skins support all widgets, so a combination of skins and widgets may lead to unpredictable results in layout.
pl: Wybierz skórkę dla tego formatu wyświetlania. Skórki pozwalają na proste zmienianie rzeczy takich jak odnośniki następny/poprzedni lub miniaturek. Pamiętaj, że nie każda skórka wspiera wszystkie kontrolki co może prowadzić do nieprzewidzianych rezultatów.

en: Slideshow Type
pl: Typ pokaz slajdów

en: !module options
pl: opcje !module

en: !location Widgets
pl: !location Kontrolki

en: Should !name be rendered at the !location of the slides.
pl: Czy !name powinno być wyświetlane !location slajdów.

en: Weight of the !name
pl: Waga !name

en: Determines in what order the !name appears.  A lower weight will cause the !name to be above higher weight items.
pl: Określa w jakiej kolejności pojawia się !name. Niższa waga spowoduje, że !name będzie wyświetlane wyżej niż rzeczy z wyższą wagą.

en: Style of the pager
pl: Styl stronicowania

en: Controls Type
pl: Typ kontrolek

en: Style of the controls
pl: Styl kontrolek

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.  This is an API and requires Views Slideshow Cycle or another module that supports the API.
pl: Udostępnia format wyświetlania modułu Views, który wyświetla wiersze jako pokaz slajdów jQuery. Moduł ten jest interfejsem API i wymaga modułu Views Slideshow Cycle lub innego, który obsługuje jego API.

en: Wait for all the slide images to load
pl: Czekaj, aż załadują się wszystkie obrazki

en: If selected the slideshow will not start unless all the slide images are loaded.  This will fix some issues on IE7/IE8/Chrome/Opera.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że pokaz slajdów nie rozpocznie się do momentu, kiedy wszystkie obrazki będą wczytane. Opcja ta naprawia problemy występujące w przeglądarkach IE7/IE8/Chrome/Opera.

en: To use the advanced options you need to download json2.js. You can do this by clicking the download button at !url and extract json2.js to sites/all/libraries/json2
pl: Aby używać zaawansowanych opcji należy pobrać json2.js. Można to zrobić klikając przycisk download na stronie !url i rozpakowując json2.js do katalogu sites/all/libraries/json2

en: You can find a list of all the available options at !url.  If one of the options you add uses a function, example fxFn, then you need to only enter what goes inside the function call. The variables that are in the documentation on the jquery cycle site will be available to you.
pl: Możesz znaleźć listę wszystkich dostępnych opcji pod adresem !url. Jeżeli jedna z opcji, które dodasz używa funkcji, na przykład fxFn, wtedy należy wpisać tylko to co ma znaleźć się w wywołaniu funkcji. Dostępne są zmiennie, które znajdują się w dokumentacji na stronie jquery cycle.

en: Advanced Option Value
pl: Wartość zaawansowanej opcji

en: It is important that you click the Update link when you make any changes to the options or those changes will not be saved when you save the form.
pl: Ważne jest, aby kliknąć odnośnik Aktualizuj po dokonaniu jakichkolwiek zmian opcji. W przeciwnym razie zmiany te nie będą zapisane w trakcie zapisywania tego formularza.

en: Update Advanced Option
pl: Aktualizuj zaawansowaną opcję

en: Applied Options
pl: Zastosowane opcje

en: There was no action specified.
pl: Brak określonych działań.

en: An invalid integer was specified for slideNum.
pl: Wprowadzono nieprawidłową liczbę całkowitą dla slideNum.

en: An invalid action "!action" was specified.
pl: Określono nieprawidłowe działanie "!action".

en: Hide pager if there is only one slide
pl: Ukryj stronicowanie jeżeli jest tylko jeden slajd

en: Should the pager be hidden if there is only one slide.
pl: Czy stronicowanie powinno być ukryte, jeżeli jest tylko jeden slajd.

en: Hide controls if there is only one slide
pl: Ukryj kontrolki jeżeli jest tylko jeden slajd

en: Should the controls be hidden if there is only one slide.
pl: Czy kontrolki powinny być ukryte, jeżeli jest tylko jeden slajd.

en: You need to install the jQuery cycle plugin. Create a directory in sites/all/libraries called jquery.cycle, and then copy jquery.cycle.all.min.js or jquery.cycle.all.js into it. You can find the plugin at !url.
pl: Musisz zainstalować plugin jQuery cycle. Stwórz folder w sites/all/libraries o nazwie jquery.cycle, i skopiuj jquery.cycle.all.min.js lub jquery.cycle.all.js do niego. Plugin możesz znaleźć na !url.

en: How long should it wait until it starts the slideshow anyway. Time is in milliseconds.
pl: Jak długo należy czekać, aż zacznie się pokaz slajdów?. Czas w milisekundach.

en: This slideshow is forced paused.
pl: Wymuszono zatrzymanie tego pokazu slajdów.

en: No main frame module is enabled for views slideshow.
pl: Moduł main frame nie jest włączony dla views slideshow.

en: The options for !module does not exists.
pl: Opcje dla !module nie istnieją.

en: Hide the controls if there is only one slide
pl: Ukryj elementy sterowania, gdy dostępny jest tylko jeden slajd
