Views Slideshow carouFredSel (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Views
ru: Представление

en: Visible
ru: Видимый

en: Event
ru: Событие

en: Filter
ru: Фильтр

en: Items
ru: Элементы

en: Up
ru: Вверх

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Start
ru: Начало

en: Align
ru: Выравнивание

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Last
ru: Последний

en: Down
ru: Вниз

en: Duration
ru: Продолжительность

en: First
ru: Первый

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Circular
ru: Круговой

en: Resume
ru: Продолжить

en: Minimum
ru: Минимум

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Direction
ru: Направление

en: Infinite
ru: Бесконечность

en: Queue
ru: Очередь

en: Scroll
ru: Прокрутка

en: Responsive
ru: Адаптивный
