Views Slideshow carouFredSel (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Views
hi: द्रश्य

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Up
hi: ऊपर

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Start
hi: शुरू

en: Align
hi: पंक्तिबद्ध

en: Last
hi: अंतिम

en: Down
hi: नीचे

en: Duration
hi: अवधि

en: First
hi: पहला

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Direction
hi: दिशा
