Views - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Preload
ug: ئالدىن ئوقۇش
