Views - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Theme
pt: Tema

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: next
pt: próximo

en: Show
pt: Exibir

en: Idle time
pt: Tempo de espera

en: Empty
pt: Vazio

en: Extend
pt: Estender

en: Transition
pt: Transição

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Image crop
pt: Corte da imagem

en: Debug
pt: Depurar

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Queue
pt: Fila

en: Fullscreen
pt: Tela Cheia

en: Transition speed
pt: Velocidade da transição

en: Show info
pt: Mostrar info

en: Classic
pt: Clássico

en: Show counter
pt: Mostrar contador

en: Custom theme
pt: Tema customizado

en: Carousel speed
pt: Velocidade do carrossel

en: Carousel steps
pt: Passos do carrossel

en: Image margin
pt: Margem da imagem

en: Image position
pt: Posição da imagem

en: Idle mode
pt: Modo de espera

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Fullscreen transition
pt: Transição de tela cheia

en: Initial transition
pt: Transição inicial
