Views Stylizer (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Field
ro: Câmp

en: Apply
ro: Aplică

en: Column
ro: Coloană

en: sort by @s
ro: sortare @s

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ro: Aveţi nevoie de cel puţin un câmp înainte să configuraţi setările tabelului

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ro: Plasare câmpuri în coloane. Puteți combina mai multe câmpuri în aceeaşi coloană. Dacă efectuați combinarea mai multor câmpuri, separatorul din coloana specificată va fi utilizat pentru a separa câmpurile. Bifați coloana "Sortabil" pentru a face coloana sortabilă și coloana "Sortare implicită" pentru a determina ce coloană va fi sortată în mod implicit. Puteți controla ordinea coloanelor și etichetele câmpurilor în secțiunea câmpurilor.
