Views Stylizer (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Field
cs: Pole

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Apply
cs: Použít

en: Column
cs: Sloupec

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
cs: Umístěte pole do sloupců. V jednom sloupci lze kombinovat více polí; jestliže to uděláte, použije se k jejich oddělení zadaný oddělovač. Pokud chcete, aby se sloupec dal seřadit na kliknutí, zaškrtněte volbu "lze řadit". Pomocí přepínače "výchozí pořadí" můžete určit, zda a jaký sloupec se se použije pro výchozí řazení. Pořadí a popisky sloupců můžete nastavit v části "Pole".

en: Go to list
cs: Přejít na seznam
