Views Stylizer (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Field
sv: Fält

en: Update
sv: Uppdatera

en: Apply
sv: Applicera

en: Field Type
sv: Fälttyp

en: sort by @s
sv: Sortera efter @s

en: You need at least one field before you can configure your table settings
sv: Du behöver åtminstone ett fält innan du kan konfigurera dina inställningar för tabellen

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
sv: Placera fält i kolumner. Du kan kombinera flera fält till en och samma kolumn. Om du gör det kommer avskiljaren i den angivna kolumnen att användas för att separera fälten. Kryssa för sorterbar för att göra kolumnen sorterbar genom klick på rubriken, och välj radioknappen för den kolumn som skall sorteras som standard (om så ska ske). Du kan styra ordningen på kolumner och fältnamn i fältsektionen.

en: Go to list
sv: Gå till lista

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
sv: Anpassat innehåll i rutor är grundläggande HTML som du skriver in, vilket kan återanvändas i alla dina rutor.

en: There are no custom content panes.
sv: Det finns inga anpassade innehållsrutor.
