Views Summarize (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: None
de: Keine

en: Field
de: Feld

en: Views
de: Ansichten

en: Total
de: Gesamt

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Average
de: Durchschnitt

en: Count
de: Anzahl

en: Range
de: Bereich

en: Sortable
de: Sortierbar

en: Align
de: Ausrichten

en: Max
de: Maximum

en: Total:
de: Summe:

en: Default order
de: Standard-Reihenfolge

en: Column
de: Spalte

en: Default sort
de: Standardsortierung

en: Average:
de: Durchschnitt:

en: Hide empty column
de: Leere Spalten ausblenden
