Views Supertable (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: None
sv: Ingen

en: Center
sv: Centrerad

en: Views
sv: Vyer

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: sort by @s
sv: Sortera efter @s

en: You need at least one field before you can configure your table settings
sv: Du behöver åtminstone ett fält innan du kan konfigurera dina inställningar för tabellen

en: Override normal sorting if click sorting is used
sv: Åsidosätt normal sortering om klickvis sortering används

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
sv: Aktivera Drupals "klistrade" tabellrubriker (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
sv: (Effekten för klistrade rubriker kommer inte att vara aktiverat för förhandsgranskningen nedan, endast på den riktiga utmatningen.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
sv: Placera fält i kolumner. Du kan kombinera flera fält till en och samma kolumn. Om du gör det kommer avskiljaren i den angivna kolumnen att användas för att separera fälten. Kryssa för sorterbar för att göra kolumnen sorterbar genom klick på rubriken, och välj radioknappen för den kolumn som skall sorteras som standard (om så ska ske). Du kan styra ordningen på kolumner och fältnamn i fältsektionen.

en: Table summary
sv: Sammanfattning för tabell

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
sv: Detta värde kommer att visas som HTML-attribut för sammanfattning av tabell. Ange detta för bättre åtkomst till din webbplats.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
sv: Som standard är tabellen dold för en tom vy. Med det här alternativet är det möjligt att visa en tom tabell med texten i den.

en: Show the empty text in the table
sv: Visa den tomma texten i tabellen
