Views Supertable (7.x-1.2) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: None
fi: Ei mitään

en: Center
fi: Keskellä

en: Views
fi: Näkymät

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: sort by @s
fi: Lajittele kentän @s mukaan

en: You need at least one field before you can configure your table settings
fi: Tarvitset vähintään yhden kentän ennen kuin voit muokata taulukon asetuksia

en: Override normal sorting if click sorting is used
fi: Ohita normaali lajittelu jos klikkaus-järjestely on valittuna

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
fi: Aktivoi Drupal-tyyliset "kiinteät" taulunotsikot (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
fi: (Kiinteät otsikot eivät näy alla olevassa esikatselussa, vaan ainoastaan varsinaisessa tulosteessa.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
fi: Siirrä kenttiä sarakkeisiin: voit yhdistää useampia kenttiä yhteen sarakkeeseen. Jos teet näin, kentät erotetaan toisistaan sarakkeelle määritellyllä erottimella. Valitse "lajiteltava"-ruutu tehdäksesi sarakkeesta lajiteltavan. Lisäksi valitse oletuslajittelu määritelläksesi minkä sarakkeen mukaan (jos mikään) lajitellaan lähtökohtaisesti. Voit hallita sarakkeiden järjestystä ja kenttien otsikoita kentät-osiossa.

en: Table summary
fi: Taulukkoyhteenveto

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
fi: Tämä arvo esitetään able-summary attribuuttina HTML:ssä. Aseta tämä tehdäksesi sivustostasi helpommin käsiteltävän.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
fi: Oletuksena taulu piilotetaan tyhjässä näkymässä. Tällä valinnalla on mahdollista näyttää tyhjä näkymä sisältäen esimerkiksi huomioteksti.

en: Show the empty text in the table
fi: Näytä tyhjä teksti taulussa

en: Display the results as a jQuery supertable.
fi: Näyttää näkymän tulokset jQuery supertablen muodossa.

en: jQuery Supertable plugin style for Views
fi: jQuery Supertable tyyli-plugin Viewsille

en: Search table
fi: Hakutaulu
