Views System (7.x-3.0-beta2) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Project
da: Projekt

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Core
da: Kerne

en: Filename
da: Filnavn

en: Theme
da: Tema

en: Unknown
da: Ukendt

en: Configure
da: Konfigurér

en: Files
da: Filer

en: Module
da: Modul

en: Off
da: Afbrudt

en: %time ago
da: %time siden

en: Owner
da: Ejer

en: Hidden
da: Skjult

en: Display name
da: Vist navn

en: Features
da: Egenskaber

en: Engine
da: Maskine

en: Screenshot
da: Skærmbillede

en: Package
da: Pakke

en: Regions
da: Regioner

en: Display format
da: Visningsformat

en: Drupal core
da: Drupal-kernen

en: Display as link
da: Vis som link

en: Screenshot for !theme theme
da: Screenshot af !theme-tema

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
da: Stien til den primære fil for dette element, relativt til Drupal-roden; f.eks. modules/node/node.module.

en: The name of the item; e.g. node.
da: Elementets navn; f.eks. node.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
da: Elementtypen, enten module, theme eller theme_engine.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
da: Boolsk værdi som angiver hvorvidt elementet er aktivt.

en: Schema version
da: Schema-version

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
da: Versionsnummeret på modulets database schema. -1 hvis modulet ikke er installeret (dets tabeller eksisterer ikke); 0 eller det største N af modulets hook_update_N() funktioner som enten er blevet kørt eller som har eksisteret siden modulet først blev installeret.
