Views System (7.x-3.0-rc1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Status
fr: Statut

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Project
fr: Projet

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Core
fr: Cœur

en: Views
fr: Vues

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Theme
fr: Thème

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Configure
fr: Configurer

en: Files
fr: Fichiers

en: Off
fr: Désactivé

en: %time ago
fr: Il y a %time

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Hidden
fr: Caché

en: Display name
fr: Nom affiché

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Engine
fr: Moteur

en: Screenshot
fr: Capture d'écran

en: Package
fr: Paquet

en: Regions
fr: Régions

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Display as link
fr: Afficher comme lien

en: Depends on
fr: Dépend de

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Screenshot for !theme theme
fr: Capture d'écran pour le thème !theme

en: A theme's 'parent'. Can be either a theme or an engine.
fr: Le 'parent' d'un thème. Peut être soit un thème soit un moteur.
