Views System (7.x-3.0-rc1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Description
id: Keterangan

en: Disabled
id: Non-aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Version
id: Versi

en: Weight
id: Urutan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: Drupal core
id: Inti Drupal
