Views System (7.x-3.0-rc2) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: Yes
ne: हुन्छ

en: No
ne: हुँदैन

en: Weight
ne: भार

en: Settings
ne: निर्धारणहरू

en: Name
ne: नाम

en: Configure
ne: संरुप बनाउनुस
