Views System (7.x-3.2) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Status
he: מצב

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Project
he: פרוייקט

en: Version
he: גירסה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Core
he: ליבה

en: Views
he: היבטים

en: Filename
he: שם קובץ

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Configure
he: הגדרות

en: Files
he: קבצים

en: Module
he: מודול

en: Off
he: כבוי

en: Throttle
he: מצערת

en: %time ago
he: לפני %time

en: System
he: מערכת

en: Owner
he: בעלים

en: Hidden
he: מוסתר

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Features
he: פיצ'רים

en: Info
he: מידע

en: Screenshot
he: צילום מסך

en: Package
he: חבילה

en: About
he: אודות

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Drupal core
he: ליבת דרופל

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Link path
he: נתיב הקישור

en: Dependencies
he: תלויות

en: Screenshot for !theme theme
he: צילומי מסך עבור ערכת העיצוב !theme

en: The name of the item; e.g. node.
he: שם הפריט; למשל פריט תוכן.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
he: בוליאן המסמן האם פריט זה מאופשר או לא
