Views System (7.x-3.2) - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Project
hr: Projekt

en: Version
hr: Inačica

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Core
hr: Jezgra

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Theme
hr: Tema

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Files
hr: Datoteke

en: Module
hr: Modul

en: %time ago
hr: prije %time

en: System
hr: Sustav

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Features
hr: Značajke

en: Screenshot
hr: Snimak ekrana

en: About
hr: Opis

en: Drupal core
hr: Drupal jezgra

en: Screenshot for !theme theme
hr: Slikovni prikaz !theme teme

en: Required modules.
hr: Nužni moduli.
