Views System (7.x-4.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Project
id: Proyek

en: Version
id: Versi

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Views
id: View

en: Filename
id: Nama berkas

en: Visible
id: Terlihat

en: Theme
id: Tema

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Files
id: Berkas

en: Module
id: Modul

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: System
id: Sistem

en: Owner
id: Pemilik

en: Profile
id: Profil

en: Features
id: Fitur

en: Engine
id: Mesin

en: Extension
id: Ekstension

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: Package
id: Paket

en: About
id: Tentang

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Administration theme
id: Tema untuk administrasi

en: Dependencies
id: Dependensi

en: No screenshot
id: Tidak ada tangkapan layar
