Views system message (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Type
eo: Tipo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Views
eo: Vidoj

en: Error
eo: Eraro
