Views system message (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Message
hi: संदेश

en: Views
hi: द्रश्य

en: Error
hi: त्रुटि

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: @argument title
hi: @argument शीर्षक
