Views system message (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Message
it: Messaggio

en: Views
it: Viste

en: Error
it: Errore

en: Warning
it: Avviso

en: Arguments
it: Parametri

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: @argument title
it: titolo per @argument

en: @argument input
it: inserimento di @argument
