Views system message (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Message
jv: Pesen

en: Views
jv: View

en: Error
jv: Salah

en: Warning
jv: Weling

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument
