Views system message (7.x-1.0) - en to ne translation catalogue (5 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Message
ne: सन्देश

en: Error
ne: त्रुटि

en: Warning
ne: चेतावनी
