Views system message (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Status
fr: État

en: Views
fr: Vues

en: Error
fr: Erreur

en: Warning
fr: Avertissement

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: @argument title
fr: Titre de @argument

en: @argument input
fr: Saisie de @argument
