Views TimelineJS integration (7.x-3.0-rc1) - en to kn translation catalogue (57 entries)

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Arabic
kn: ಅರಬಿಕ್

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: Japanese
kn: ಜಪಾನಿ

en: Chinese
kn: ಚೈನೀಸ್

en: Korean
kn: ಕೋರಿಯನ್

en: 4
kn: ೪

en: 8
kn: ೮

en: 2
kn: ೨

en: Bulgarian
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯನ್

en: Czech
kn: ಜೆಕ್

en: Danish
kn: ಡಾನಿಶ್

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: Finnish
kn: ಫಿನ್ನಿಶ್

en: Greek
kn: ಗ್ರೀಕ್

en: Hebrew
kn: ಹೆಬ್ರೀವ್

en: Hungarian
kn: ಹಂಗೇರಿಯನ್

en: Indonesian
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯನ್

en: Norwegian
kn: ನಾರ್ವೇಜಿಯನ್

en: Polish
kn: ಪೋಲಿಶ್

en: Portuguese
kn: ಪೋರ್ಚುಗೀಸ್

en: Romanian
kn: ರೊಮೇನಿಯನ್

en: Russian
kn: ರಶಿಯನ್

en: Slovak
kn: ಸ್ಲೊವಾಕ್

en: Swedish
kn: ಸ್ವೀಡಿಶ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಷ್

en: Lithuanian
kn: ಲಿತುವಾನಿಯನ್

en: 1
kn: ೧

en: Hindi
kn: ಹಿಂದಿ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Catalan
kn: ಕೆಟಲಾನ್

en: Afrikaans
kn: ಆಪ್ರಿಕಾನ್ಸ್

en: Estonian
kn: ಎಸ್ಟೋನಿಯನ್

en: Basque
kn: ಬಾಸ್ಕ್ಯೂ

en: Armenian
kn: ಅರ್ಮೇನಿಯನ್

en: Icelandic
kn: ಐಸ್‍ಲ್ಯಾಂಡಿಕ್

en: Georgian
kn: ಜಾರ್ಜಿಯನ್

en: Latvian
kn: ಲಾಟ್ವಿಯನ್

en: Malay
kn: ಮಲೇಯ್

en: Nepali
kn: ನೇಪಾಲಿ

en: Slovenian
kn: ಸ್ಲೋವೇನಿಯನ್

en: Tamil
kn: ತಮಿಳು

en: Telugu
kn: ತೆಲುಗು

en: Thai
kn: ಥಾಯ್

en: Tagalog
kn: ಟಗಲೊಗ್

en: Ukrainian
kn: ಉಕ್ರೇನಿಯನ್
