Views TimelineJS integration (7.x-3.0) - en to ca translation catalogue (51 entries)

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Language
ca: Llengua

en: - None -
ca: - Cap -

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Media
ca: Multimèdia

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Background color
ca: Color de fons

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Catalan
ca: Català

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Basc

en: Frisian
ca: Frisi

en: Irish
ca: Irlandès

en: Galician
ca: Gallec

en: Armenian
ca: Armeni

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Latvian
ca: Letó

en: Malay
ca: Malai

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Thai
ca: Tailandès

en: Tagalog
ca: Tagalo

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès
