Views TimelineJS integration (7.x-3.0) - en to kk translation catalogue (51 entries)

en: Type
kk: Тип

en: Language
kk: Тіл

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Background color
kk: Фон түсі

en: Arabic
kk: Араб

en: English
kk: Ағылшын

en: French
kk: Француз

en: Italian
kk: Итальян

en: Spanish
kk: Испан

en: Japanese
kk: Жапон

en: Korean
kk: Корей

en: Bulgarian
kk: Бұлғар

en: Czech
kk: Чех

en: Danish
kk: Дат

en: Dutch
kk: Голланд

en: Finnish
kk: Фин

en: Greek
kk: Грек

en: Hebrew
kk: Иврит

en: Hungarian
kk: Венгерлік

en: Indonesian
kk: Индонезиялық

en: Polish
kk: Полдық

en: Romanian
kk: Румындық

en: Russian
kk: Орыс

en: Slovak
kk: Словактық

en: Swedish
kk: Шведтік

en: Turkish
kk: Түрік

en: Lithuanian
kk: Литвалық

en: Hindi
kk: Хинди

en: Catalan
kk: Каталан

en: Afrikaans
kk: Африкаанс

en: Belarusian
kk: Белорус

en: Esperanto
kk: Эсперанто

en: Estonian
kk: Эстон

en: Basque
kk: Баск

en: Frisian
kk: Фризша

en: Irish
kk: Ирланд

en: Galician
kk: Галисия

en: Armenian
kk: Армян

en: Icelandic
kk: Исланд

en: Georgian
kk: Грузин

en: Luxembourgish
kk: Люксембург

en: Latvian
kk: Латвиялық

en: Malay
kk: Малай

en: Nepali
kk: Непалдық

en: Slovenian
kk: Словен

en: Tamil
kk: Тамиль

en: Telugu
kk: Телугу

en: Thai
kk: Тай

en: Tagalog
kk: Тагал

en: Ukrainian
kk: Украин

en: Urdu
kk: Урду
