Views TimelineJS integration (7.x-3.0-rc1) - en to de translation catalogue (65 entries)

en: Group
de: Gruppe

en: Type
de: Typ

en: Language
de: Sprache

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Top
de: Oben

en: Views
de: Ansichten

en: Bottom
de: Unten

en: Media
de: Medien

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Chinese
de: Chinesisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Bulgarian
de: Bulgarisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Portuguese
de: Portugiesisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Headline
de: Überschrift

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Background image
de: Hintergrundbild

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Belarusian
de: Weißrussisch

en: Estonian
de: Estnisch

en: Basque
de: Baskisch

en: Frisian
de: Friesisch

en: Irish
de: Irisch

en: Galician
de: Galicisch

en: Armenian
de: Armenisch

en: Icelandic
de: Isländisch

en: Georgian
de: Georgisch

en: Luxembourgish
de: Luxemburgisch

en: Latvian
de: Lettisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Nepali
de: Nepalesisch

en: Slovenian
de: Slowenisch

en: Tamil
de: Tamilisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Body text
de: Inhalt des Tesxtkörpers

en: Faroese
de: Färöisch

en: Sinhalese
de: Singhalesisch

en: Portuguese (Brazilian)
de: Portugiesisch (Brasilianisch)

en: Romansh
de: Rätoromanisch

en: Unique ID
de: Eindeutige ID

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen

en: Display date
de: Datum anzeigen
