Views TimelineJS integration (7.x-3.0) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Top
ro: Sus

en: Views
ro: Vizualizări

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Arabic
ro: Arabă

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: Greek
ro: Greacă

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Catalan
ro: Catalană

en: Afrikaans
ro: Africană

en: Belarusian
ro: Belarusă

en: Estonian
ro: Estonă

en: Basque
ro: Bască

en: Irish
ro: Irlandeză

en: Galician
ro: Galiţiană

en: Armenian
ro: Armeană

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Georgian
ro: Georgiană

en: Luxembourgish
ro: Luxemburgheză

en: Latvian
ro: Letonă

en: Nepali
ro: Nepaleză

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Field mappings
ro: Mapări câmp
