Views vCards (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Views
fr: Vues

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Company
fr: Société

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: City
fr: Ville

en: State/Province
fr: État/Région/Département

en: Full name
fr: Nom complet

en: Website
fr: Site web

en: Attach to
fr: Attacher à

en: Multiple displays
fr: Affichages multiples

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
fr: L'icône du flux ne sera disponible que pour les affichages sélectionnés.

en: Work
fr: œuvre

en: At least @a
fr: Au moins @a

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
fr: Cette vue sera affichée en visitant ce chemin dans votre site. Il est recommandé que le chemin soit quelque chose comme "path/%/%/feed" ou "path/%/%/rss.xml", en mettant un % dans le chemin pour chaque filtre contextuel que vous avez défini dans la vue.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
fr: Le plugin de style de ligne requiert de spécifier les champs de la vue à utiliser pour l'élément RSS.
