Views vCards (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Company
pt: Empresa

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: State/Province
pt: Estado

en: Full name
pt: Nome completo

en: Attach to
pt: Anexar a

en: Multiple displays
pt: Múltiplos displays

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pt: O ícone do feed estará disponível apenas para os displays selecionados.

en: Middle name
pt: Nome do meio

en: At least @a
pt: Pelo menos @a

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
pt: Essa view será exibida ao visitar este caminho em seu site. É recomendado que o caminho seja algo como "caminho/%/%/feed" ou "caminho/%/%/rss.xml", colocando um % no caminho para cada filtro contextual que você tenha definido na view.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
pt: O plugin de estilo de linha requer que você especifique quais campos de views serão usados para o item de RSS.
