Views vCards (7.x-1.5) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Views
uk: Види

en: Phone
uk: Телефон

en: Fax
uk: Факс

en: Address
uk: Адреса

en: Company
uk: Компанія

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Full name
uk: Повна назва

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Zip
uk: Індекс

en: vCard
uk: Візитка vCard

en: Attach to
uk: Долучити до

en: Multiple displays
uk: Сукупність відображень

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
uk: Іконка потоків буде доступна тільки для вибраних відображень.

en: Middle name
uk: По-батькові

en: Work
uk: Робота

en: At least @a
uk: Щонайменше @a

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
uk: Цей вид буде показаний при переході за цим шляхом на сайті. Бажано, щоб шлях був у вигляді "path/%/%/feed" або "path/%/%/rss.xml", в якому на місці % розміщується визначений у виді контекстний фільтр.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
uk: Для плаґіну стилю рядка необхідно зазначити які поля виду застосовуватимуться як елемент RSS.

en: Cellphone
uk: Мобільний телефон
