Views Watchdog (7.x-3.3) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Views
th: ดู

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Warning
th: การเตือน

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Notice
th: แจ้งให้ทราบ

en: Info
th: ข้อมูล

en: Variables
th: ตัวแปร

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: sort by @s
th: เรียงตาม @s

en: Emergency
th: กรณีฉุกเฉิน

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: Critical
th: วิกฤติ

en: URL of the origin of the event.
th: URL ของแหล่งที่มาของการจัดงาน

en: Hostname of the user who triggered the event.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้ใช้ที่เรียกเหตุการณ์

en: Unique watchdog event ID.
th: เฉพาะ ID watchdog

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
th: ระดับความรุนแรงของเหตุการณ์ ช่วงจาก 0 (Emergency) ถึง 7 (Debug).
