Views Watchdog (7.x-3.3) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Message
tr: İleti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Views
tr: Görünümler

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Error
tr: Hata

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Location
tr: Konum

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Notice
tr: Dikkat

en: Info
tr: Bilgi

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: About
tr: Hakkında

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
tr: İleti dizesiyle eşleşen ve t() fonksiyonuna geçirilmiş değişkenlerin seri dizilimi.

en: Title only
tr: Sadece başlık

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: This will override any other link you have set.
tr: Bu, ayarladığınız diğer tüm bağlantıları geçersiz kılacaktır.

en: Use default RSS settings
tr: Öntanımlı RSS ayarlarını kullan

en: Emergency
tr: Acil durum

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Critical
tr: Önemli

en: Link to view the result of the event.
tr: Olayın sonucunu görmek için bağlantı.

en: URL of the origin of the event.
tr: Olay kaynağının URLsi.

en: URL of referring page.
tr: Başvuran sayfanın URLsi.

en: Hostname of the user who triggered the event.
tr: Olayı tetikleyen kullanıcının anasistem adı.

en: Unix timestamp of when event occurred.
tr: Olayın gerçekleştiği ana ait Unix zaman damgası.

en: Unique watchdog event ID.
tr: Benzersiz gözcü olayı kimliği.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
tr: Olayın önem düzeyi; 0 (Acil) ile 7 (Hata Ayıklama) arasındadır.
