Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Message
hu: Üzenet

en: Views
hu: Nézetek

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: User
hu: Felhasználó

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Location
hu: Helyszín

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Variables
hu: Változók

en: About
hu: Leírás

en: URL of the origin of the event.
hu: Az esemény eredetére mutató webcím.

en: Referer
hu: Hivatkozó

en: Hostname of the user who triggered the event.
hu: Az eseményt kiváltó felhasználó hosztneve.

en: Severity level
hu: Súlyossági szint

en: Unique watchdog event ID.
hu: Egyedi eseménynapló eseményazonosító.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
hu: Az esemény súlyossági szintje 0-tól (Emergency) 7-ig (Debug).

en: Log entries
hu: Naplóbejegyzések

en: Contains a list of log entries.
hu: Naplóbejegyzések egy listáját tartalmazza.

en: The user on which the log entry as written.
hu: A naplóbejegyzés keletkezésekori felhasználó.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
hu: A naplóbejegyzés típusa, például „felhasználó” vagy „az oldal nem található”.

en: The actual message of the log entry.
hu: A naplóbejegyzés aktuális üzenete.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
hu: A naplóbejegyzés változói szerializált formában.

en: Operation links for the event.
hu: Az esemény műveleti hivatkozásai.

en: URL of the previous page.
hu: Az előző oldal URL-je.

en: Date when the event occurred.
hu: Az esemény dátuma.

en: Replace variables
hu: Változók helyettesítése

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
hu: A naplóbejegyzés keletkezésekori felhasználó azonosítója.
