Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Message
ja: メッセージ

en: Views
ja: ビュー

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Location
ja: 場所

en: Watchdog
ja: システム監視

en: UID
ja: ユーザーID

en: Variables
ja: 変数

en: About
ja: アバウト

en: URL of the origin of the event.
ja: イベントの元々のURL。

en: Referer
ja: リファラー

en: Hostname of the user who triggered the event.
ja: イベントを引き起こしたユーザーのホスト名。

en: Severity level
ja: 重大度

en: Unique watchdog event ID.
ja: システム監視イベント固有のID。

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ja: イベントの重大度: 0（緊急）から 7（デバッグ）まで。

en: Log entries
ja: ログエントリー

en: Contains a list of log entries.
ja: ログエントリーの一覧が含まれています。

en: The user on which the log entry as written.
ja: ログエントリーが記録された際のユーザー。

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
ja: ログエントリーのタイプ。例: "ユーザー" "ページが見付かりません。"

en: The actual message of the log entry.
ja: ログエントリーの実際のメッセージ。

en: The variables of the log entry in a serialized format.
ja: シリアライズされたログエントリーの変数。

en: Operation links for the event.
ja: イベントの操作リンク。

en: URL of the previous page.
ja: 前のページのURL。

en: Date when the event occurred.
ja: イベントが発生した日時。

en: Replace variables
ja: 置換変数
