Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Message
pl: Wiadomość

en: Views
pl: Widoki

en: User
pl: Użytkownik

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Location
pl: Położenie

en: Variables
pl: Zmienne

en: About
pl: O stronie

en: URL of the origin of the event.
pl: URL źródła wydarzenia.

en: Referer
pl: Odwołujący

en: Hostname of the user who triggered the event.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wywołał wydarzenie.

en: Severity level
pl: Poziom ważności

en: Unique watchdog event ID.
pl: Unikalny ID wydarzenia watchdog.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
pl: Poziom ważności wydarzenia; w przedziale od 0 (Pilny) do 7 (Debuguj).

en: Log entries
pl: Wpisy do dziennika

en: Contains a list of log entries.
pl: Zawiera listę wpisów do dziennika.

en: The user on which the log entry as written.
pl: Użytkownik, do którego dopisano wpis do dziennika.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
pl: Typ wpisu do dziennika np. "użytkownik" lub "strona nieznaleziona".

en: The actual message of the log entry.
pl: Wiadomość wpisu do dziennika.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
pl: Zmienne wpisu do dziennika w formacie zserializowanym.

en: Operation links for the event.
pl: Linki operacji dla wydarzenia.

en: URL of the previous page.
pl: URL poprzedniej strony.

en: Date when the event occurred.
pl: Data wystąpienia wydarzenia.

en: Replace variables
pl: Zamiana zmiennych

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
pl: ID użytkownika, któremu przypisano wpis w dzienniku.
