Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Message
uk: Повідомлення

en: Views
uk: Види

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Location
uk: Місце розташування

en: Watchdog
uk: Вартовий

en: Variables
uk: Змінні

en: About
uk: Про модуль

en: URL of the origin of the event.
uk: URL-адреса першопричини події.

en: Referer
uk: Джерело

en: Hostname of the user who triggered the event.
uk: Назва хоста користувача, що запустив подію.

en: Severity level
uk: Рівень ризику

en: Unique watchdog event ID.
uk: Унікальний ідентифікатор події вартового.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
uk: Рівень ризику події; діапазони від 0 (аварійна ситуація) до 7 (зневадження).

en: Log entries
uk: Записи журналу

en: Contains a list of log entries.
uk: Містить перелік записів журналу.

en: The user on which the log entry as written.
uk: Користувач, на якого здійснено запис у журналі.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
uk: Запис журналу, наприклад "user" чи "page not found.".

en: The actual message of the log entry.
uk: Фактичне повідомлення запису в журналі.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
uk: Змінні запису журналу у серіалізованому форматі.

en: Operation links for the event.
uk: Операційні посилання для події.

en: URL of the previous page.
uk: URL-адреса попередньої сторінки

en: Date when the event occurred.
uk: Дата, коли сталася подія.

en: Replace variables
uk: Замінити змінні

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
uk: Ідентифікатор користувача, від якого написаний цей запис у журналі.
