Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Message
da: Meddelelse

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Location
da: Lokation

en: Watchdog
da: Hændelseslog

en: Variables
da: Variable

en: About
da: Om

en: URL of the origin of the event.
da: URL som startede begivenheden.

en: Referer
da: Henviser

en: Hostname of the user who triggered the event.
da: Værtsnavnet på brugeren som udløste begivenheden.

en: Severity level
da: Alvorlighedsgrad

en: Unique watchdog event ID.
da: Unik watchdog hændelses-ID.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
da: Angiver hvor alvorlig hændelsen er; går fra 0 (Emergency) til 7 (Debug).

en: Log entries
da: Loglinjer

en: Contains a list of log entries.
da: Indeholder en liste af loglinjer.

en: The user on which the log entry as written.
da: Brugeren som genererede loglinjen.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
da: Loglinjens type, f.eks. "user" eller "page not found".

en: The actual message of the log entry.
da: Loglinjens egentlige meddelelse.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
da: Loglinjens variable i et serialiseret format.

en: Operation links for the event.
da: Handlings-links til hændelsen.

en: URL of the previous page.
da: URL på den forrige side.

en: Date when the event occurred.
da: Dato hvor hændelsen opstod.

en: Replace variables
da: Erstat variable
