Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to et translation catalogue (24 entries)

en: Operations
et: Toimingud

en: Type
et: Liik

en: Message
et: Teade

en: Views
et: Vaated

en: Timestamp
et: Kuupäev ja aeg

en: User
et: Kasutaja

en: Hostname
et: Hosti nimi

en: Location
et: Asukoht

en: Variables
et: Muutujad

en: About
et: Programmist

en: URL of the origin of the event.
et: Sündmuse originaal-URL.

en: Referer
et: Viitaja

en: Hostname of the user who triggered the event.
et: Sündmuse põhjustanud kasutaja arvuti hostinimi.

en: Severity level
et: Ohuaste

en: Unique watchdog event ID.
et: Unikaalne watchdog-i sündmuse ID.

en: Log entries
et: Logikanded

en: Contains a list of log entries.
et: Sisaldab logikirjete nimekirja.

en: The user on which the log entry as written.
et: Logikandega seotud kasutaja.

en: The actual message of the log entry.
et: Logikande keha.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
et: Logikirje muutujad jadaesituses.

en: Operation links for the event.
et: Toiminguviited üritusele.

en: URL of the previous page.
et: Eelmise lehe URL.

en: Date when the event occurred.
et: Sündmuse toimumise kuupäev.

en: Replace variables
et: Vaheta muutujaid
