Views Watchdog (7.x-4.0-rc1) - en to fi translation catalogue (27 entries)

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Message
fi: Viesti

en: Views
fi: Näkymät

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User
fi: Käyttäjä

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Location
fi: Sijainti

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Variables
fi: Muuttujat

en: About
fi: Tietoja

en: URL of the origin of the event.
fi: Tapahtuman alkuperän osoite.

en: Referer
fi: Viittaaja

en: Hostname of the user who triggered the event.
fi: Tapahtuman aiheuttajan isäntänimi.

en: Severity level
fi: Vakavuusaste

en: Unique watchdog event ID.
fi: Yksilöllinen watchdog-tapahtuman ID.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
fi: Tapahtuman vakavuusaste; skaala 0 (vaaratilanne) - 7 (debuggaa).

en: Log entries
fi: Logimerkinnät

en: Contains a list of log entries.
fi: Sisältää listan logimerkinnöistä.

en: The user on which the log entry as written.
fi: Käyttäjä jota koskien lokimerkintä kirjoitettiin.

en: The of the log entry, for example "user" or "page not found.".
fi: Logimerkintä, esimerkiksi "käyttäjää" tai "sivua ei löytynyt".

en: The actual message of the log entry.
fi: Logiviesti.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
fi: Logimerkinnän muuttujat sarjoitetussa muodossa.

en: Operation links for the event.
fi: Toimintolinkit tapahtumalle.

en: URL of the previous page.
fi: Edellisen sivun URL.

en: Date when the event occurred.
fi: Päivämäärä jolloin tapahtuma tapahtui.

en: Replace variables
fi: Korvaa muuttujat
